ذکر کاشف الکرب

شهید محمد ابراهیم همت

هیچ وقت ندیدم به کسی بگوید نماز بخوان، یا برو جبهه. برای دین و انقلاب زیاد تبلیغ می کرد، اما نه با حرف ؛ آن کومله را که در کردستان اسیر کرده بود، به او نگفته بود توبه کن، عملش باعث توبه ی او شده بود. سر همان قضیه، یکی از همرزم های ابراهیم می گفت: با این که من چند سال از او بزرگتر بودم، ولی آن بزرگوار را الگوی زندگی و جهاد خودم قرار دادم. می گفت: ابراهیم مصداق این فرمایش اهل بیت است که فرمودند:

کونوا دعاة الناس باعمالکم و لا تکونو بالسنتکم

مردم را با عملتان(به دین) دعوت کنید نه با زبانتان...

                                                                 شـادی روح شــهدا صــلوات

خیلی از ما اگر جای شهید همت بودیم با خودمون می گفتیم من فرمانده لشکرم و هر چی من میگم درسته و اون کاری که میکنم کاملا صحیحه و حق با منه و به طعنه به دیگران میگفتیم این کارو بکن و اون کارو نکن ، مگه من بهت اجازه دادم این کارو بکنی ، چرا با من هماهنگ نکردی و...

ان شاالله خدا بهمون کمک کنه تا درسایی رو که از شهدا می گیریم تو زندگیمون عملی کنیم.

                                                      بـازهـم شـادی روح شــهدا صــلوات


طبقه بندی: سیره شهدا، 
برچسب ها: شهید محمد ابراهیم همت، محمد ابراهیم همت، شهید همت،
ارسال توسط حامد گ
شبى هوا خیلى سرد بود و من در فكر پسرم بودم كه كجاست؟ و چه مى كند؟ و آیا در این هواى سرد وسیله اى براى گرم كردن دارد یا نه؟
صبح ساعت
7 از رادیو كه پیام رهبر اعلام گردید را شنیدم همان لحظه به سرعت خود را به خانه دخترم كه نزدیك ما بود رساندم و خبر را به آن ها دادم و گفتم دخترم نكند این نوجوان كه خودش را زیر تانك انداخته حسین باشد. كه دامادمان گفت فكر نمى كنم، این پسر خرمشهرى است، حسین اصلاً تا آنجا نرفته كه بخواهد این كار را بكند. شب نیز تلویزیون همان خبر را داد من به پدر و برادر بزرگترش (داود) گفتم به خدا این حسین است كه این كار را كرده پدرش در جواب گفت، اگر چنین سعادتى داشتیم كه خیلى خوب بود، این پسر اهل خرمشهر است نه حسین. و آن شب گذشت و بعد از یك هفته دو نفر از سپاه آمدند و خبر شهادت حسین را همان طور كه خودم حدس زده بودم گفتند . من به عنوان مادر شهید افتخار مى كنم كه این چنین فرزندى داشتم و در راه خدا، اسلام و دین خود هدیه كردم و امیدوارم خداوند این هدیه ناقابل را از من قبول كند.

ادامه مطلب
طبقه بندی: خاطرات شهدا، 
برچسب ها: گفت وگو با مادر شهیدان فهمیده، شهید داود فهمیده، شهید محمد حسین فهمیده، داود فهمیده، حسین فهمیده، محمد حسین فهمیده،
ارسال توسط حامد گ
تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1391

شهید ابراهیم همت

امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) منتظر ظهور است ، او می خواهد که هرچه زودتر ظهور کند و ریشه ظلم و فساد را از این عالم براندازد و عدل و داد را به جای آن برقرار سازد.

 

شهید مصطفی چمران

خدایا از تو می خواهم تا مرا در رکاب امام زمانت قرار دهی تا آنقدر با دشمنان قسم خورده دینت بجنگم تا به فیض شهادت برسم.

 

شهید علی صیاد شیرازی

طلایه داران سپاه صبح سر رسیده اند و ظلمت را تا پنهان ترین زوایای دیار عدم پس می رانند . جهان در انتظار عدالت است. هیبت آنکه خواهد آمد و انتظار انسان را پایان خواهد داد از هم اکنون همه قلبها را فراگرفته است. انقلاب اسلامی فجری است که بامدادی در پی خواهد داشت. شب حیات انسان با انقلاب اسلامی در فجر صادق خویش داخل شده است و شایسته است که اکنون منتظر صبح باشیم ، صبح دولت یار .

                                                                 شـادی روح شــهدا صــلوات
طبقه بندی: سیره شهدا، 
برچسب ها: شهید ابراهیم همت، ابراهیم همت، شهید مصطفی چمران، مصطفی چمران، شهید علی صیاد شیرازی، علی صیاد شیرازی،
ارسال توسط حامد گ
تاریخ : شنبه 27 خرداد 1391

شهید مهدی زین الدین

انقلاب اسلامی ما ، زمینه ساز انقلاب حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد . پس مواظب اعمال و کردار خود باشیم. در این زمان بی تفاوت بودن به انقلاب اسلامی خیانت به اسلام و قرآن است.

 

شهید حسین حسن نژاد سالك

تنها و تنها کانالی که شما را به قرب الهی نزدیک می کند و موجب رضای حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می شود ، اطاعت قلبی و عملی از ولایت فقیه است.

 

شهید محمد شفیعی خواه

ملت ما ملت معجزه گر قرن است و من سفارشم به ملت تداوم بخشیدن به راه شهیدان و استعانت از درگاه خداوند است تا این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) وصل نمایند و در این تلاش پیگیر مسلماً نصرت خداوند شامل حال مومنین است. وصیت من تنها این است در زمان غیبت ، اطاعت محض از ولایت فقیه داشته باشید. امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) همواره در کنار شما بسیجیان است. ما می جنگیم و باید بجنگیم و چاره ای نیست. به گفته امام تا ظهور امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با یک دستمان سلاح و با یک دستمان قرآن باید بگیریم ، طبق دستورات ولایت.

 

                                                                 شـادی روح شــهدا صــلوات


طبقه بندی: سیره شهدا، 
برچسب ها: شهید مهدی زین الدین، شهید حسین حسن نژاد سالك، حسین حسن نژاد سالك، شهید محمد شفیعی خواه، محمد شفیعی خواه،
ارسال توسط حامد گ

گلوله ای از لوله دوشکا با سرعت اولیه ی خود از فاصله هزار متری شلیک می شود و در مقصد به حلقومی اصابت نموده و آن را سوارخ کرده و گذر می کند ، حالا معلوم نمایید سر کجا افتاده است؟اینها آخرین دست نوشته شهید احمدرضا احدی رتبه اول کنکور پزشکی سال 1366 است که تنها ساعتی قبل از شهادت به رشته تحریر در آمده است . با انتشار این متن امید است ضمن گرامی داشت یاد این عزیزان تأملی هرچند کوتاه درباره هدف ، انگیزه و چرایی حضور این مردان خدا در عرصه دفاع در ذهن همگان شکل گیرد. متن این نوشته را با هم می خوانیم:

 

  چه کسی می تواند این معادله را حل کند؟؟

 چه کسی می داند فرود یک خمپاره قلب چند نفر را می درد؟ چه کسی می داند جنگ یعنی سوختن ، یعنی آتش ، یعنی گریز به هر جا ، به هر جا که اینجا نباشد ، یعنی اضطراب که کودکم کجاست ؟ جوانم چه می کند ؟ دخترم چه شد ؟ادامه مطلب
طبقه بندی: دلنوشته، 
برچسب ها: رتبه اول کنکور پزشکی سال 1366، شهید احمدرضا احدی، احمدرضا احدی، شهید احدی،
ارسال توسط حامد گ
تاریخ : سه شنبه 9 خرداد 1391

پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند، اما حقیقت آن است که زمان، ما را با خود برده است و شهدا مانده اند.

 شهید سید مرتضی آوینی

 

بعلت اعزام به جبهه تعطیل است.

آنان که برای جهاد در راه خدا کرکره دنیا را پایین کشیدند،

خداوند کرکره بهشت را برای آنان بالا کشید. 

                                                    شـادی روح شــهدا صــلوات
طبقه بندی: پیام شهدا، 
برچسب ها: شهید سید مرتضی آوینی، معامله با خدا، شهید آوینی،
ارسال توسط حامد گ

عملیات ظفرمند و غـرورآفرین الی بیت المقدس(بخش دوم)

مرحله چهارم عملیات از 1 تا 4 خرداد 1361

سرانجام  در ساعت 22:30 اول خرداد 1361 تلاش برای آزادی سازی خرمشهر با رمز «بسم الله القاسم الجبارین یا محمد بن عبدالله (ع)» آغاز شد در برابر تك سریع و غافلگیرانه، نیروهای عراقی دچار وحشت وسرگردانی شدید شدند و نتوانستند واكنش مهمی از خود نشان دهند و ارتباط یگان های دشمن با یكدیگر قطع شد. فرار افسران و درجه داران و سربازان عراقی از منطقه خرمشهر گویای از هم پاشیدگی سازمان یگان های دشمن بود.

در روز دوم خرداد نتیجه پیكار بسیار درخشان بود و قرارگاه كربلا به هدف خود كه احاطه كامل خرمشهر بود، رسید. تعداد اسرای عراقی در این روز از 2830 نفر تجاوز كرد و یگان هایی از دشمن كه در منطقه بین نهر عرایض و شلمچه مستقر بودند، به میزان زیاد منهدم شدند.ادامه مطلب
طبقه بندی: عملیات های دفاع مقدس، 
برچسب ها: شرح کامل عملیات بیت المقدس، عملیات بیت المقدس، عملیات الی بیت المقدس، خرمشهر، خونیین شهر، خرمشهر خونیین شهر آزاد شد،
ارسال توسط حامد گ
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
لینک دوستان
دانشنامه قرآن


وصیت نامه شهدا


آمار وبلاگ


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic